Op. Dr. Volkan Serdar Otrakçı

Randevu
Op. Dr. Volkan Serdar Otrakçı

Hyalüronik Asit Maddeleri

Hyalüronik Asit Maddeleri, Cilt altındaki mimik kaslarının sürekli çalışması, güneş ışınlarının yaşlandırıcı etkileri, yerçekimi ve sigara gibi etmenler yüzünden cildin hyalüronik asit oranı azalır, cilt elastikiyetini ve canlılığını kaybeder.
Hyaluronik asit, vücudumuzda doğal haliyle bulunan bir yapı taşıdır. Laboratuar ortamında üretilebilen bu madde uzun yıllardır güvenle kullanılmaktadır. Hyalüronik asitin içeriğinde mevcut uzun zincirler ve çapraz bağların sayısı ile orantılı olarak birbiriyle kalite anlamında farklılık gösteren preparatlar mevcuttur. Çok hızlı ve kolay uygulanır. Bazı preparatlar içerisinde lokal anestezik madde içerir. Bu yüzden uygulama öncesinde bir anesteziye ihtiyaç bırakmamaktadır. Hasta, hekimin ofisine öğle arasında gelip, daha ideal bir görünümle işine geri dönebilir.
Uygulama alanları:
Nazolabial oluklar: En sık kullanım yeridir. Burunun hemen iki yanından ağız köşesine uzanan oluklar, yaşlı bir yüzün ilk belirtisidir. Bu oluklar, dolgu enjeksiyonla daha gergin ve düzgün yüzeyli hale gelir.
Dudaklar: Daha kalın ve daha belirgin dudaklar, her yaşta insanın isteğidir. Dudak enjeksiyonlarının bazı ince noktaları vardır. Daha doğal bir şekilde belirginleşmek çok daha güzeldir.
Elmacık kemikleri: Kum saati görünümü sadece bel–kalça oranında aranmaz. Aynı zamanda, elmacık kemiği-yanak çukuruarasında da aranır. Elmacık kemikleri üzerini belirginleştirmek, yüze daha çok anlam katar.
Alın: Alında hemen kaşlar arasında yer alan dikey oluklar, bir de alın boyunca saça kadar üst üste sıralanan yatay oluklar mevcuttur. Bu bölgeler de dolgu enjeksiyonları ile doldurularak birden daha yumuşak ve genç bir bakış elde etmemizi sağlar. Burun: Son zamanlarda, ameliyatsız burun estetiği diye reklamı yapılan işlemdir. Burnu daha kemerli olarak gösteren şey aslında hemen yukarısında mevcut aşırı oyukluk olabilir. Bu durumda, hastanın burnunu küçültmeden bu oyukluk doldurulabilir. Ve daha düzgün bir form elde edilebilir. Burun ameliyatından korkanlar için bir çözüm olabilir.
El: El üzerinde yılların verdiği bir takım değişiklikler olur. Cilt kurur, ciltaltı bağ doku zayıflar, el içi kaslar zayıflar. Böylelikle daha kolay kırışan bir görünüm olur. Bu durumda bu bölgelere uygulanan dolgu ile yılların ellerimizde yarattığı hasarı giderebiliriz.