Op. Dr. Volkan Serdar Otrakçı

Randevu
Op. Dr. Volkan Serdar Otrakçı

ULTHERAPY

Cilt gençleştirme uygulamalarında estetik operasyonlara alternatif olarak sunulan Ultherapy cilt germe için FDA tarafından onay almış invaziv olmayan tek tedavidir.
Ultherapy, ultrasonun görüntüleme özelliğini kullanarak, lazer teknolojilerinin çözemediği, sadece cerrahi operasyonlarla başarılabilen yüz germe operasyonunu enjeksiyonsuz, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan risksiz çözebilen yeni bir uygulamadır. Tüm yüz için yaklaşık 45 dakika süren Ultherapy uygulamasının ardından, uygulamanın yapıldığı kişiler günlük aktivitelerine hemen dönebilmektedirler. Ultherapy ayrıca göğüslerin aşırı sarkık olmadığı durumlarda dikleştirme amaçlı da kullanılabilmektedir. Uygulama sırasında hissedilenler kişiden kişiye farklılık gösterse de, uygulama öncesinde, uygulamanın yapılacağı kişinin ağrı kesici bir ilaç kullanması tavsiye edilmektedir. Kişiler uygulama sırasında hissettikleri acı hissini anlık ‘iğne batması’ gibi tanımlamaktadırlar. Hastalarımız dilerse işlem hafif sedasyon altında da ya da genel anesteziyle de uygulanabilmektedir.
Uygulamanın hemen ardından toparlanmaya başlayan cilt istenen ideal görünüme 3 ayın sonunda ulaşmaktadır. Tek bir uygulamanın ardından elde edilen sonuç yaklaşık 3 sene boyunca kendini muhafaza etmektedir.