Op. Dr. Volkan Serdar Otrakçı

Randevu
Op. Dr. Volkan Serdar Otrakçı

KAŞ KALDIRMA

Kaş çizgisi; ilerleyen yaşla beraber yerçekiminin etkisiyle olması gerekenden daha düşük pozisyonda olabilir. Bu da insana daha yorgun ve yaşlı bir yüz ifadesi verir.
Kaş kaldırma sadece botox enjeksiyonu ile başarılabilmesine rağmen, yukarıda bahsettiğimiz nedenlerin bir kısmında bu yeterli olmamaktadır. Botoksun etkisi yaklaşık 4-6 ay kadar sürmektedir.
Kaş kaldırma girişimi lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir. Ameliyat, saçların arasından yapılan birkaç cm’lik kesi ile kaşların altındaki dokuların yukarıya doğru asılması şeklinde yapılır. Kaş kaldırma ameliyatı tek başına uygulanabileceği gibi blefaroplasti, üst yüz ya da alın germe ameliyatı ile birlikte gerçekleştirilebilir.
Ameliyat, saçlı deri içinden kesi ile yapıldığından izler dışarıdan bakıldığında gizli kalır ve farkedilmez. Saçlı derideki dikişler ise ameliyattan yaklaşık 10 gün sonra alınır. Ameliyat sonrası son şekil ilk günlerde bile sonuç büyük ölçüde gözükür. Ancak kalıcı şekli görmek için birkaç ay beklemek gerekebilir.